İskandinavya Turu (6 Gece 7 Gün)

Fiyat: 1190 €
Tarih: 23.08.2019- 29.08.2019
Kategori: İSKANDİNAVYA VE FİYORDLAR

WORD İNDİR
Bizi Arayın    (0212) 525 02 00
Açıklama

İskandinavya Turu (6 Gece 7 Gün)

1.GÜN - İstanbul - Kopenhag

İstanbul Sabiha Gökçen havalimanı Pegasus kontuarında 09:00 buluşma sonrası Pegasus HavaYolları  ile 09:30 da kopenhag a uçuş ve yerel saat ile 13:50 de varış. Ardından kopenhag şehir turunda görülecek yerler arasında :christionborg kalesi kraliyet sarayı, orta çağdan günümüze kalan borsa binaları , Avrupanın en uzun yolu olan stroget bulunmakta Ardından vereceğimiz serbest vakit sonrası akşam yemeğinin alınması ve tivali bahçelerine hareket geleneksel ve modern teknolojinin sentezi parkra dileyen misafirler suni gölleri gezip lunapark ve doğanın tadınını çıkarabilirler. Ardından otele transfer ve konaklama 

2.GÜN - Kopenhag - Göteburg

Otelde alınan kahvaltı sonrası goteburga hareket varışımızın ardından yapacağımız program ile şehir turunda: tiyatro binası,opera binası,posebrn heykeli, alman kilisesi ve mosthogget kilisesi bulunmakta.Tur sonrası serbest zaman otele transfer ve konaklama 

3.GÜN - Göteburg - Oslo

Otelde alınan kahvaltı sonrası balıkçılık güçlü ekonomisi ve yüksek hayat standardı ile ün koparmış iskandinavyanın incisi sayılan osloya hareket ve varışla beraber görülecek yerler arasında :kraliyet sarayı viking gemisi ve yaşam tarzını gözlemleyeceğiz. Viking gemi müzesi ulusal tiyatro kral johans caddesi vigebnd parkı bulunmakta tur sonrası otele transfer ve konaklama 

4.GÜN - Oslo – Flam – Gudvangen - Oslo

Otelde alınan kahvaltı sonrası flama hereket yaklaşık 5 saat sürecek yolculuğumuzda iskandinavyanın flora zenginliğine varıyoruz flama varışla beraber otobüsten ayrılarak gemiye geçiyoruz coğrafik olarak müthiş manzaralar göreceğimiz turmuzda yükse ve dar fiyodlar  şeleler ve küçük fyordköylerini göreceğiz ardından gudvangen de gemimizden ayrılıp otobüsümüze geçiyoruz. Oslo şehrine hareket akşam yemeğinin alınması otele transfer ve konaklama.

5.GÜN - OSLO – KARSLTAD - STOCKHOLM

Otelde alınan kahvaltı sonrası stockholma hareket kristadda verilecek molanın ardından stockholma varış ilk olarak fjollgoton tepesinde fotoğraf molası veriyoruz.  Ardında yapacağımız turunda: rengarenk evleriyle ünlü stocholm ün kovulduğu yer olan gamla ston alfred nobelin vasiyeti üzerine 1901den buyana ödüllerin dağıtıldığı behdiye binası nobel alan adamların resmi ve eşyalarının sergisi nobel müzesi ulusal tiyatro binası borsa binası bulunmakta. Serbest zaman ardından otele transver akşam yemeği ve konaklama.

6.GÜN - STOCKHOLM – VASA MÜZESİ – SKANSEN AÇIK HAVA MÜZESİ

Otelde alınan kahvaltı sonrası vasa müzesine hareket 1628 yılında ilk seferini yapmak üzere iken 1 mil yol almadan batan ve 333 yıl sonra su yüzüne %98 orijinal bozulmadan çıkarılan dünyadaki tek ahşap gemiyi tanıyacağıız turda viking dönemi isveç gücünü ve mimarisini tanıyıp sinevizyon  gösterisi ve rehberimizin anlatım sonrası vasa müzesinden ayrılıp skansen e hereket ediyoruz varışla beraber eski isveç yaşamını yansıtan tyotrel giysili  insanları hayvanat bahçesi akvaryum gezip ve vereceğimiz serbest zaman sonrası otele dönüş akşam yemeği ve konaklama 

7.GÜN - STOCKHOLM – KRALİYET SARAYI - İSTANBUL

Otelde alınan kahvaltı sonrası kraliyet sarayına hareket isveç kraliyet resmi rezidansı olan saray turunda kralitet daireleri,hazine,gostov 3 eski eserleri müzesini görüp izveç tarihi hakkında alacağımız enformasyon sonrası stackholm arlondla havalimanına hareket pegasus hava yolları le 16:20 de istanbula hareket ve 20:50 de varışla turumuz sona erer.

TUR TARİHLERİ VE FİYATLARI

23 AĞUSTOS 2019 - 29 AĞUSTOS 2019

Tur Tarihi : 23.08.2019 - 29.08.2019

Gidiş Uçuş Bilgisi :

Dönüş Uçuş Bilgisi :

Yetişkin Fiyatlar

Tek Kişi Fiyatı : 1,490.00 €

İki Kişilik Odada Kişi Başı : 1190 €

Üç Kişilik Odada Kişi Başı : 1190 €

Çocuk Fiyatları

0 - 2 Yaş : 100 €

2 - 6 Yaş : 1140 €

7 - 12 Yaş : 1140 €

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

İstanbul>Kopenhag / Stockholm >İstanbul Gidiş Dönüş Ekonomi Sınıfı Uçak Bileti Ücreti 
Programda belirtilen gezi ve ziyaretler
Havalimanı karşılama ve gidiş & dönüş transferleri
4* otellerde 6 Gece konaklama
Sabah kahvaltıları
Akşam yemekleri (Yemeklerde alınacak içecekler fiyata dahil değildir)
Tur boyunca kullanılacak lüks otobüs ve profesyonel şoförlük hizmeti
Acentamız Profesyonel rehberlik hizmeti
Programda belirtilen Müze giriş ücretleri

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

Şahsi harcamalar ve Otel Ekstraları
Shengen Vize ücreti
Öğle yemekleri
Yurtdışı çıkış harcı (15 TL)
İsteğebağlı Sigorta Ücreti 10 € 
Ücrete dahil olarak belirtilmeyen tüm harcamalar.

 

Çok Önemli Notlar;
1 – Tur programında ki oteller tahmini otel listesidir. Bölge müsaitliğine göre aynı standartlarda başka otellerde kalınabilir. Kesin otel bilgisini turdan 48 saat önce acentamızdan öğrenebilirsiniz.
2 – Turlarda kullanılan otel veya restoranlar da alkol servisi olabilir. Bölge şartlarının uygunluğuna göre firmamız mümkün olduğunca alkolsüz mekanlar kullanmaya dikkat etmektedir. Fakat özellikle Avrupa koşullarında otel ve restoranlar alkollüdür. 
3 – Üç kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. yatak standart yataktan daha küçük açılır kapanır yatak olabilir. 3 Kişilik odada kalmak isteyen misafirler bunu peşinen kabul etmiş sayılır.
4 – Çocuk indirimleri sadece 2 yetişkin yanında konaklayan çocuklar için geçerlidir.
5 – Vizeli tura katılacak misafirlerimize iptal iade koşullarımızı okuyup vizelerinin yetişeceği tura kayıt yaptırmalarını tavsiye ederiz. Avrupa Turlarında tura 2 ay öncesinden kayıt yaptırmanızı ve vize işlemlerinizi tura 1 ay kala tamamlamanızı tavsiye ederiz. Vizeden kaynaklanacak olası bir aksaklıkta şirketimizin iptal iade koşullarımız geçerlidir.
6 – Şirketimiz aracılığıyla alınan vizelerde şirketimizin hiçbir sorumluluğu yoktur. Sadece evrak temini, düzeni, teslimi ile ilgili sizlere danışmanlık hizmeti vermekteyiz. Vizenizin çıkmaması durumunda vize için ödenen ücretin iadesi yoktur. Tur için ödenen ücretin iadesi için iptal iade koşulları geçerlidir.
7 – Her turda yanınıza mutlaka terlik ve seccade almayı unutmayınız. Seyahat ettiğiniz bölge koşullarına göre her vakitte cami yada mescid imkanımız bulunmamaktadır. Rehberimiz namaz kılabileceğiniz yer konusunda sizleri yönlendirecektir. 
8 – Rehberimiz acentamızın onayı ile programda değişiklik yapma ve hava durumuna ve/veya mücbir sebebe bağlı olarak gezi noktalarında bulunan bazı yerleri iptal etme hakkına sahiptir. Turumuza katılan tüm misafirlerimiz bunu kabul etmiş sayılır. 
9) Tüketicinin veya Acentanın turu iptal etmesi vb. gibi durumlarda; Ücret iadesi misafirin ödediği para birimi üzerinden ve ödediği şekilde iade edilir. (Kredi kartı TL ödeme ise karta TL iade. Döviz ödeme ise döviz iade.)
10) Havayolu şirketlerinde protokol anlaşması gereği sıralı uçuş kuralı bulunmaktadır. Tüketicinin herhangi bir uçuş bacağını kaçırması durumunda, geri kalan tüm uçuş bacakları iptal olur. Hiçbir şekilde iptal/iade veya değişiklik yapılamaz.
11) Turlarımızda oluşabilecek uçak saati değişikliği veya bağlantı uçuşların da yaşanacak gecikmeler nedeniyle misafirlerimizin münferit olarak iç hat uçuşu almamalarını önemle rica ederiz. Şirketimiz tarafından yapılan bağlantılı iç hat uçuşu bir sonraki yurtdışı uçuşunu da kapsamaktadır. İç hatta oluşabilecek gecikme vs durumunda bir sonraki dış hat uçuşuna ücretsiz bilet düzenlenmektedir.  

 

Mutlaka Okuyunuz
Turumuzla İlgili Önemli Notlar;

Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.

Rehberimiz acentamızın onayı ile programda değişiklik yapma ve hava durumuna ve/veya mücbir sebebe bağlı olarak gezi noktalarında bulunan bazı yerleri iptal etme hakkına sahiptir. Turumuza katıla tüm misafirlerimiz bunu kabul etmiş sayılır. 

Gezimiz, minimum 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi gezi hareket tarihinden 5 gün öncesidir ve acenteniz tarafından iletilecektir. Yurt dışı turlarımızda %35 ön ödeme ile rezervasyon alınabilmektedir. 

Acentamız, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Acentamız, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler. 

Tur programında ki oteller tahmini otel listesidir. Bölge müsaitliğine göre aynı standartlarda başka otellerde kalınabilir. 3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. yatak standart yataktan küçüktür. Çocuk indirimleri sadece 2 yetişkin yanında konaklayan çocuklar için geçerlidir. Otellerde sunulan kontinental kahvaltı tereyağı, reçel veya bal, ekmek, çay veya kahve ile meyve suyundan oluşmaktadır. Grup kahvaltıları ayrı bir salonda servis edilebilir. 

Orta Avrupa turlarında misafirlerimizin seyahat sigortalarını yanlarında bulundurma zorunluluğu vardır. Seyahat sigortalarını yanlarında bulundurmayan misafirlerimize ilgili ülke polisi tarafından kişibaşı 200 CZK ile 4000 CZK arasında cezalar verilebilmektedir. Seyahat sigortasını yanında bulundurmadığı için ilgili ceza ile karşılaşılması durumunda sorumluluk misafirlerimize aittir.

Pegasus ve Türk Hava Yolları uçuşlarında her kişinin 1 bagaj ve 20 kilo hakkı vardır. 20 kiloyu geçen bagajlar için ücret farkı ödenmesi gerekmektedir. Airarabia Havayollarında sadece 10 kilo el bagajı hakkınız bulunmaktadır. (Harici bagaj için ekstra ücret talep edilmektedir.) Eşli - çocuklu dahi olsa 20 kilo sınırı aşılamamakta ve fark ödenmesi gerekmektedir. Bu sebeple her kişi için 1 bagaj tavsiye edilir. El bagajları maksimum 7 kilo olmalıdır. 

Vize ile ilgili önemli notlar;


T.C vatandaşları için vize uygulaması vardır. Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile acentemizden veya www.vizebilgi.com’dan temin edebileceğiniz “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile başvurmak gerekmektedir. Yeşil pasaport sahipleri için vize uygulaması olmayıp, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir. Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Acentamız sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir. 

T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir. 

Pasaportlara vize uygulanması için karşılıklı 2 boş sayfa zorunludur. Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına ; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.

İptal edilmiş pasaportlardaki geçerli Schengen vizeleri ile seyahat edilememektedir.

 


İstek ve görüşleriniz için bize ulaşın.

İLETİŞİM