GAP TURU

Fiyat: 2750 TL
Tarih: 06.10.2019- 10.10.2019
Kategori: YURTİÇİ TURLARI

WORD İNDİR
Bizi Arayın    (0212) 525 02 00
Açıklama

6-10 Ekim

GAP turu

(4 Gece 5 Gün)

GAZİANTEP – HALFETİ- ŞANLIURFA – MARDİN – MİDYAT – HASANKEYF-DİYARBAKIR-EĞİL

 

Detaylı tur programı :

1.GÜN:

İSTANBUL SABİHA GÖKÇEN - GAZİANTEP

Değerli misafirlerimizi, lüks otobüslerimiz ve deneyimli personellerimizle birlikte Gaziantep Havalimanı’ndan alarak Türkiye’mizin kültürel ve coğrafi değerlerlerini keşfetmek ve aynı zamanda da keyifli günler geçirmek için özenle hazırlamış olduğumuz GAP  turumuza  AGR TURİZM misafirperverliğinde başlıyoruz ve Gaziantep Merkez’e doğru yola çıkıyoruz ve hoşgeldiniz kahvaltımızın (meşhur beyran çorbası) ardından Zeugma’dan çıkartılan mozaiklerin ve bölgeye ait eserlerin sergilendiği  Zeugma Mozaik Müzesi’ni geziyoruz ve şehir merkezine gelerek yapılış tarihi ve uygarlığı bilinmeyen, İlk önceleri gözetleme kulesi olarak inşa edilen Gaziantep Kalesi’ni dışarıdan görüyoruz. Bölgenin en çarpıcı özelliklerinden olan Tarihi Bakırcılar, Demirciler, Nalbantçılar ve Baharatçılar Çarşılarının arasından yürüyüş yapıyor ve serbest zamanımızı burada değerlendiriyoruz .Sonrasında akşam yemeği ve dinlenme için Gaziantep Otelimize doğru hareket ediyoruz.

2.GÜN:

HALFETİ-ATATÜRK BARAJI-ŞANLIURFA

Otelimizde alacağımız  kahvaltı ardından kısa bir yolculukla soyları tükenme tehlikesi altında olan Kelaynak kuşlarının koruma ve üretme çiftliğini ziyaret ettikten sonra Birecik üzerinden huzurlu kent Halfeti’ye gidiyoruz. Halfeti gölünde, Fırat’ın zümrüt yeşilinde özel tekne ile gezinti yapıyoruz. Bir kısmı Birecik Barajı’nın suları altında kalan Savaşan Köyü’nü ve birçok medeniyete uç kale olarak hizmet veren Rum Kale’yi tekne ile gezdikten sonra Adıyaman’a geçiyoruz. Yol güzergâhımızda 817 kilometrekarelik baraj gölüyle ülkemizin en büyük barajı olan Atatürk Barajı’nı görüyoruz ve Şanlıurfaya hareket ediyoruz.Otelde alacağımız akşam yemeği sonrası günün yorgunluğunu atmak için grubumuza özel hazırlanmış sıra gecesine katılıyoruz.Konaklama Şanlıurfa da

 

 

 

 

 

3.GÜN:

ŞANLIURFA-MARDİN

Otelimiz de alacağımız kahvaltı sonrası Şanlıurfa’da; Hasan Paşa Cami, Mevlid-i Halil Cami, Hz. İbrahim Peygamber’in doğduğu mağara, Mecm-el Bahr, Ayn Züleyha Gölü, Makam Camii, Hz. İbrahim Peygamber’in Nemrut tarafından ateşe atıldığında düştüğüne inanılan makam ve Balıklıgöl ziyaretlerini yapıyoruz ,ardından Hz. Eyyüb Cami ve içerisinde bulunan “Lütfunda hoş, kahrında hoş” diyerek çilesine razı geldiği sabır makamı olan mağarayı ziyaret ederek Harran düzlükleri içinde yapacağımız bir yolculukla adı kutsal kitaplarda da geçen eskinin, bilim ve felsefe yuvası Harran’a varıyoruz. Burada; Harran Höyüğü, Dünyanın ilk İslam üniversitesi olarak bilinen Harran Ulu Cami medresesi ve diğer kalıntıları görerek Karınca Evleri olarak da bilinen geleneksel Harran Evlerinden birini ziyaret ediyor ve burada geleneksel Arap kıyafetleri içinde fotoğraf çektirebilme imkânı buluyoruz. Harran ziyaretimiz sonrası Göbekli Tepe’ye doğru yola çıkıyoruz. Kuş uçmaz, kervan geçmez dediğimiz bir yerde bir çoban tarafından bulunan ve insanoğlunun bilinen tarihini değiştiren, dünya üzerindeki en eski ibadethane olarak belirtilen Göbekli Tepe’yi rehberimizin anlatımlarıyla beraber gezerek Mardin’e hareket ediyoruz.Konaklama Mardin de

 

4.GÜN: MARDİN-DİYARBAKIR

Kahvaltı sonrasında Mardin merkez’de bulunan Kırklar kilisesi, dar sokakları ve abbaralı evleriyle otantik Mardin sokakları arasında yapacağımız bir keşif yürüyüşü sonrası Mardin’de Süryanilerin en kutsal yapılarından biri Deyrulzafaran Süryani Manastırını gezerek olağanüstü güzellikte Mezopotamya ovası manzarası ile Kasımiye Medresesini varıyoruz . Yeşilli ve Ömerli üzerinden yine taş evleri ve çekme gümüş sanatı Telkarı atölyeleri ile ünlü Mardin’in Midyat ilçesine gidiyoruz. Mardin’in bir kopyası olan bu şirin ilçe sokaklarında yapacağımız bir yürüyüşle Kaymakamlık Konukevini ziyaret ediyor sonrasında kısa bir alışveriş için serbest zaman ardında Dicle nehrinin ikiye böldüğü tarihi şehir Hasankeyf’e gidiyoruz. Hasankeyf turumuz ardından Diyarbakıra hareket ediyoruz konaklama Diyarbakır da.

 

5.GÜN: EĞİL-DİYARBAKIR-İSTANBUL

Sabah otel de alacağımız kahvaltı sonrası Diyarbakır Merkez’e 50 Km olan Eğil ilçesine doğru yola çıkıyoruz. Peygamberler şehri olarak adlandırılan bu ilçe de ziyaretlerimizi yapıp Diyarbakır merkeze hareket ediyoruz yapacağımız panaromik Diyarbakır turumuzun ardından İstanbula dönüşümüz için havaalanına hareket ediyoruz.

 

 

 

 

 

 

 2 veya 3 kişilik odada kişibaşı tur ücretimiz  : 2750 tl

 Tek kişilik odada tur ücretimiz            : 3100 tl

 

 

FİYATA DAHİL HİZMETLER;

*LÜKS OTOBÜSLE GAZİANTEP VE DİYARBAKIR HAVALIMANI TRANSFERLERİ

*PROGRAM DA BELİRTİLEN ŞEHİRLERARASI VE ŞEHİRİÇİ TÜM ULAŞIM ,ÇEVRE GEZİLERİ

*4 GECE BELİRTİLEN OTELLERDE KONAKLAMA

*5 SABAH KAHVALTISI

*3 AKŞAM YEMEĞİ

*SIRA GECESİ

*MÜZE GİRİŞ ÜCRETLERİ

*HALFETİ TEKNE TURU

*ZORUNLU SEYAHAT SAĞLIK SİGORTASI

*PROFESYONEL KOKARTLI YEREL REHBERLİK HİZ.

 

 

FİYATA DAHİL OLMAYANLAR;

* TÜM ÖĞLE YEMEKLERİ

* ŞAHSİ HARCAMALAR

* OTEL EKSTRALARI

 

                                                                                                                                                                 

 

 

                                                                                                                                                                                      

                                                                        Saygılarımla

İstek ve görüşleriniz için bize ulaşın.

İLETİŞİM