BOSNA HERSEK

Fiyat: 575 €
Tarih: 12.10.2019- 15.10.2019
Kategori: BOSNA VE BALKAN TURLARI

WORD İNDİR
Bizi Arayın    (0212) 525 02 00
Açıklama
1. Gün: İSTANBUL / SARAYBOSNA
İstanbul Sabiha gökçen havaalanından Saraybosna ya varışımız ile birlikte rehberimiz ve özel aracımıza ulaştıktan sonra, şehrin Osmanlı merkezi olan Başçarşı’ya doğru hareket ediyoruz. Başçarşı kültür gezimizde; Osmanlı mimarisinin önemli eserlerinden Gazi Hüsrev Bey Camii ve Türbesi, Kurşunlu Medresesi, Osmanlı Çarşısı, şehrin simgesi haline gelmiş olan Sebil ve Başçarşı Meydanı’ndaki tarihi Osmanlı dükkanlarını geziyoruz. Ardından Bosna Hersek mücadelesinin kahramanı olan rahmetli Aliya İzzetbegoviç'in kabri ve şehitliğini ziyaret ediyoruz.
 
2. Gün: KONYİTS / BLAGAY / YABLANİTSA / MOSTAR
Otelimizde yapacağımız kahvaltının ardından Mostar’a doğru hareket ediyoruz. İlk olarak, bir Osmanlı şehri olan Konyits’te, 4. Mehmed Köprüsü ile eski şehri ziyaret ediyoruz. Sonrasında Mostar şehrinde, Buna Nehri’nin kaynağında, Osmanlı Alperenleri tarafından kurulmuş olan Blagay Tekkesi’ni görmeye gidiyoruz. Daha sonra rotamızı Mostar’ın merkezine doğru çeviriyoruz. Burada 1993 yılında savaş sırasında Hırvatlar tarafından yıkılan Mostar Köprüsü’nü ziyaret ediyoruz. Savaştan sonra restore edilerek bugünkü halini alan Mostar Köprüsü’nü yakından inceliyoruz. Mostar Osmanlı Çarşısı gezimizin ardından, Saraybosna’daki otelimize doğru hareket ediyoruz.
 
3. Gün: SARAYBOSNA / TRAVNİK
Kahvaltımızı tamamladıktan sonra, su kaynaklarının bulunduğu Bosna Nehri’nin pınarı olan doğal parkta bir gezi yapıyoruz. Ardından Vezirler şehri Travnik’e doğru hareket ediyoruz. Yedi asırlık Travnik Kalesi’nden meşhur Travnik manzarasını seyrediyoruz. Sonrasında dönemin eğitim merkezi olan ve çok sayıda vezirin yetiştiği Elçi İbrahim Paşa Medresesi ile rengarenk işlemeleri ile dikkat çeken Osmanlı Alaca Camii’yi ziyaret ediyoruz. Buradaki ziyaretimizi tamamladıktan sonra, Saraybosnaya hareket ediyoruz ,varışımız ile birlikte 1993-1995 yılları arasında havaalanının altından kazılarak inşa edilen Yaşam Tüneli’ni görmeye gidiyoruz.
 
4. Gün: SARAYBOSNA / İSTANBUL
Otelimizde yapacağımız kahvaltının ardından, Başçarşı’ya doğru hareket ediyoruz. Başçarşı kültür gezimizde; savaş sırasında Havan Topu atılan Markale Pazarı, Nazilerden kurtuluşun sembolü olan sönmeyen ateşi ve 1. Dünya Savaşı’nın başladığı Latin Köprüsü’nü ziyaret ediyoruz. Sonrasında öğle yemeğimizi yiyoruz. Osmanlı Dönemi’nde yüzlerce insanın sanatını icra ettiği Başçarşı’da, alışveriş için sunulan serbest vakitte dilediğince geziyoruz. Son olarak dönüş için Saraybosna Havaalanı’na doğru yola çıkıyoruz.
 
 
Tur ücreti :
2 ve 3 kişilik odalarda kişibaşı konaklama ücreti : 575 €
Tek kişilik oda da konaklama ücreti : 650 €
Çocuk Fiyatları
0 - 2 Yaş :125 €
2 - 6 Yaş : 500 €
Uçuş saatleri :
İstanbul Sabiha Gökçen – Saraybosna 11:00
Saraybosna - İstanbul Sabiha Gökçen 18:05
Ücrete dahil olan hizmetlerimiz :
Gidiş dönüş ekonomik sınıf uçak bileti
Grubumuza özel aracımız ile tüm transferler
3 gece Hotel Hills konaklama
Otelde alınacak açık büfe kahvaltılar
Yerel restorantlarda alınacak akşam yemekleri
Öğle yemekleri
Yerel rehberlik hizmeti
Zorunlu seyahat sigortası
Yurtdışı çıkış harcı
Tüm müze ören yeri giriş ücretleri
Tüm şehirlerarası transferler
 
 
Ücrete dahil olmayan harcamalar :
Şahsi harcamalar
Program harici istenilecek tur veya transferler
Serbest zaman harcamaları

 

İstek ve görüşleriniz için bize ulaşın.

İLETİŞİM