• +90 212 525 0 200
  • info@agrtur.com

 

Bu tur için vize gerekmektedir. T.C. Vatandaşları dönüş tarihi itibari ile 6 ay geçerli süresi olan pasaportlarıyla giriş yapabilmektedir.

1. GÜN

İSTANBUL-PARİS

Atatürk Havalimanında Acentamız kontuarında 06.00’da buluşma sonrası Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile 08.00’de Paris’e uçuş ve 09.45’de varışla beraber yapacağımız şehir turunda Paris ilk simgesi olan Eyfel Kulesi’ne çıkıp vereceğimiz fotoğraf molası sonrası Fransızların Dünyanın en güzel bulvarı olarak nitelendirdikleri Champs Elysees , Dünyanın en önemli Tarihi sanat koleksiyonlarına ev sahipliği yapan Louvre Müzesi, Napolyon’un Austerlitz Zaferi’ni taçlandırmak için yapılan Ancak Napolyon’un göremediği tarihi Zafer Takı, Kuşbakışı bakıldığında yıldız hissi veren sağlı sollu açılan 12 Caddesi ile Etoile (Yıldız) Meydanı, Fransa’nın en önemli Tarihi Değerlerinden Napolyon’un anıt mezarının bulunduğu Dome Kilisesi bulunmakta. Tur sonrası Seine Nehrinde tekne turu yapacağımız 1 saatlik tekne turunda nehirden görülecek yerler arasında: Millet Meclisi, Orsay Müzesi, Cite Adası, Adliye Sarayı, Conciergerie Hapishanesi ve Belediye Sarayı bulunmakta. Ardından serbest zaman veriyoruz akşam yemeğinin alınması sonrası otele transfer ve konaklama.

2. GÜN

PARİS

Otelde alınan kahvaltı sonrası yapacağımız turda görülecek yerler arasında Fransa’nın en önemli dini yapısı Notre Dame Katedrali, daracık sokakları, minik dükkanları ve cıvıl cıvıl insanları ile her gün binlerce turistin ziyaret ettiği, ama bu ilgiyi gerçekten hak eden Montmartre Tepesi, şehrin birçok noktasından görülebilen, şehrin panoramik manzarasının da seyredilebileceği beyaz travertenli, şehrin ünlü ve heybetli kilisesi Sacre Coer Bazilikası ve Pablo Picasso, Claude Monet gibi dünyaca ünlü ressamların da birçok çalışmaya imza attığı, sanatçıların özgün çalışmalarını görebileceğiniz, 130 metre ile Paris’in en yüksek noktalarından Ressamlar Tepesi görülecek ardından arzu eden misafirlerimiz vereceğimiz serbest zamanda kendi portrelerini çizdirebilirler. Tur sonrası akşam yemeğinin alınması , konaklayacağımız otele transfer ve konaklama.

3. GÜN

PARİS – BRÜKSEL

Otelde alınan kahvaltı sonrası Brüksel şehrine hareket ediyoruz. Bu turumuz sırasında 13.yy da ipek merkezi olan ve 16 yy da Kraliçe Elizabet in dünyaya değerli taşlarıyla lanse ettiği Belçikanın kaleleri, şatoları, kuleleriyle tarihin en güzel çizgisini taşıyan şehrini görme imkanı bulacağız. Güzergâh üzerinde rehberimiz ve özel araçlarımız eşliğinde alternatif olarak düzenlenecek olan Bruges turuna katılma imkânı. Bruges, Belçika’nın Batı Flandra bölgesinin başkentidir. Değişik tatta çikolataları, dantelleri, birası ve kanallarıyla ünlü tipik bir Ortaçağ kentidir. XI.yüzyılda Avrupa’nın önemli bir ticaret merkezi haline gelen kent coğrafi değişiklikler ve seller sebebiyle denizle bağlantısını kesmiştir. Kanallar, denize ulaşmaktayken Ortaçağ Avrupasının gözde ticaret şehri şimdi hediyelik eşya alışverişi yapabileceğiniz,değişik tatta çikolatalarını tadıp biranızı yudumlayabileceğiniz bir şirin aşıklar kenti olarak karşınıza çıkıyor. Bruksel e varış ile panaromik şehir turu için hareket ediyoruz. Brüksel, AB ve NATO nun başkenti olmasıyla Avrupa’da önemli bir yer tutmaktadır. Turumuzda Belçika kralının Çin ve Japonya’yı ilk ziyaret eden Avrupa kralı olmasından ötürü Çinlilerin Belçikalılara hediye ettiği Çin ve Japon evleri, bir atom çekirdeğinin 165 milyon kere büyütülmüş hali olan, 102 metre uzunluğunda iç içe geçmiş 9 küreden oluşan ünlü Atomium heykeli ve 29 Mayıs 1985’de oynanacak Juventus-Liverpool Avrupa Şampiyon Kulupler final maçı öncesi Liverpool taraftarlarının İtalyanlara saldırması sonucu bir duvar çökmesiyle 38 İtalyan ve 1 Liverpool taraftarının hayatını kaybetmesiyle acı bir üne sahip Heysel stadyumu görülerek şehir merkezine inilip Grand Place,çevresindeki kraliyet ve belediye sarayı , alışveriş merkezleri görülecektir. Sonrasında akşam yemeğinin alınması konaklayacağımız otele transfer ve konaklama.

4. GÜN

BRÜKSEL – AMSTERDAM – BRÜKSEL

Otelde alacağımız kahvaltı sonrası Amsterdam şehrine hareket ve varışla beraber Öncelikle tarihi şehir meydanı olan Dam Meydanı ve 2. Dünya savaşı kurbanlarını anmak için dikilen Ulusal anıtı, Amsterdam’ın en çarpıcı yapılarından biri olan Kraliyet Sarayı ve 3 yapay ada üzerindeki istasyon binasını görüyoruz. Ardından Amsterdan Tekne turumuzu yapıyoruz.

5. GÜN

BRÜKSEL – PARİS-İSTANBUL
Otelde alacağımız kahvaltı sonrası Paris şehrine hareket vereceğimiz molalarla beraber Paris şehrine varış ve ardından havalimanına transfer oluyoruz Türk Hava Yollları tarifeli seferi ile 18.25’de İstanbul’a varış ve 00.05’de varışla turumuz son buluyor.

Not: Rehberimiz acentamızın onayı ile programda değişiklik yapma ve hava durumuna ve/veya mücbir sebebe bağlı olarak gezi noktalarında bulunan bazı yerleri iptal etme hakkına sahiptir. Turumuza katıla tüm misafirlerimiz bunu kabul etmiş sayılır.